Logo

Як вибрати маску для дайвінгу і підводного полювання?

Маска для дайвінгу – винахід, який дав можливість будь-кому зазирнути у підводний світ.

mask

На сьогоднішній день різноманіття масок вражає – їх розрізняють за: матеріалами, розміром, кількістю і формою скла, наявністю або відсутністю клапана, можливістю встановлення лінз, наявністю тримача для камери, якістю і ще є велика кількість нюансів, які необхідно врахувати під час вибору маски.

Від вдалого підбору цього, на перший погляд найпростішого, елементу спорядження залежить чи будете ви під водою отримувати задоволення, чи постійно будете боротись з дискомфортом.

Поради по підбору маски для підводного плавання і полювання

  • Скло маски для дайвінгу обов'язково має бути загартованим (позначається написом «tempered glass», або літерою «Т» на склі)
  • Якщо у вас є проблеми з зором варто встановити коригуючі лінзи, які перетворять вашу маску в підводні окуляри. Майте на увазі лінзи можна встановити лише в маску з двома скельцями
  • Якщо ви хочете займатись фото чи відео варто вибрати маску з максимально великим полем зору. Цього можна досягти за допомогою моноскла і додаткових бокових ілюмінаторів. Варто пам’ятати, що прозора обтюрація маски на невеликих глибинах при сонячній погоді може "блікувати"
  • Для мисливців варто вибрати маску для підводного полювання зі зменшеним підмасочним простором – це маски з двома скельцями
  • Сучасні, якісні маски мають м’які силіконові обтюратори, але якщо ви носите вуса, варто вибрати більш жорстку маску
  • Також варто звертати увагу на зручність регулювання ремінця маски навіть під водою, навіть у рукавичках
  • Якісна маска для дайвінгу і сноркелінгу коштує від 20 доларів

mask

Як приміряти маску?

Якщо ви думаєте, що в маски немає розміру – ви помиляєтесь і те що на ній немає розміру означає, що підбирати маску потрібно надзвичайно ретельно

  1. Заберіть ремінець, прикладіть маску до лиця, забравши волосся і розправивши обтюрацію, щоб вона щільно прилягала до шкіри
  2. М’яко втягніть повітря – маска повинна трошки підтягнутися, немов прилипнути до лиця
  3. Затримайте дихання – маска повинна триматись на лиці без ремінця до того, як ви зробите видих носом (підставте долоні, щоб маска впала вам на руки)

Ця маска швидше за все підійде вам, але на 100% будете впевнені після перевірки під водою. Як справитись з запотіванням маски ми вже обговорювали.

Вдалих і цікавих вам пригод, а правильно і безпечно пірнати навчать на курсі Дайвер CMAS 1* у Міжнародній школі підводного плавання «СКУБА ЛЕВ»

Тел/viber +38 067 996 95 79 – Ігор – інструктор CMAS **(дві зірки)