Logo

Секрети вдалої продувки вух

Продовження Баротравма вуха під час дайвінгу

За роки практики навчання дайвінгу нерідко зустрічалися випадки невдалого знайомства з підводним плаванням і найчастіше пов’язані з проблемою продувки вух. Чому так? Як цьому запобігти?

Біль у вухах, викликана неспроможністю вирівняти тиск, здатна зіпсувати найцікавіше занурення.
Нема нічого складного в вирівнюванні тиску у вухах з цим справиться навіть малодосвідчений дайвер.

Як продувати вуха

Усі методи вирівнювання тиску – це різні способи відкриття євстахієвих труб

 • Метод Вальсальва – найпоширеніший метод використовується як новачками так і професіоналами. Потрібно досить міцно затиснути ніздрі пальцями і зробити різкий видих через ніс. Відкриються слухові труби і тиск у вусі вирівняється. Але будьте обережні не перестарайтесь. Ви повинні виглядати як завжди - просто людина тримається за ніс.
  Увага! Якщо від натуги у вас закриваються очі, надуваються щоки і шия – ви робите не вірно і можете пошкодити внутрішнє вухо.
 • Метод Тойнбі – затисніть ніс і зробіть ковток. Цей метод найбільш природній і не зашкодить, але вимагає «тренованих» слухових труб і деякого досвіду.
 • Техніка Лоурі – комбінація двох попередніх методів: затисніть ніс і одночасно видихніть через ніс і зробіть ковток.

ear

Це найпоширеніші і найпростіші способи, дайвери з високою прохідністю євстахієвих труб вміють вирівнювати тиск за допомогою рухів щелепою вперед і вниз, схожими на позіхання і навіть контролювати м’язи, які закривають труби і тримати їх відкритими.

Ознакою вирівняного тиску між вухами і навколишнім середовищем є те, що … ви нічого не відчуваєте ні дискомфорт, ні біль.

З досвідом процес продувки стає легким непомітним і проходить на автоматі.

Ось декілька порад для легкої продувки вух, які також допоможуть уникнути баротравми:

 • Перше! Ніхто не знає про ваші проблеми з вухами. Обов’язково повідомте про це напарника, або керівника вашої групи. Повірте, усі хоч раз бували в такій ситуації.
 • Коли треба починати продуватися? Ніколи не чекайте на біль чи дискомфорт починайте продуватися відразу після того, як ви почали занурення. Якщо так сталося і ви не можете вирівняти тиск у вухах – спливіть на декілька метрів вгору до глибини останньої продувки, або до повного зникнення болю, або дискомфорту у вухах і почніть занурюватись знову продуваючись.
 • Завжди занурюйтесь повільно, підніміть проблемне вухо до поверхні - іноді допомагає
 • Занурюйтесь ногами до низу, повітря завжди піднімається до гори, а рідкий слиз стікає до низу. Існує твердження, що метод Вальсальва вимагає у два рази більше зусиль, коли виконується вниз головою.
 • Дивіться вгору, підняття голови вгору дозволить легше відкрити євстахієві труби.
 • Дуже добре, коли використовується ходова мотузка, тримаючись за неї легше контролювати швидкість занурення.
 • Використовуйте різні способи продувки, знайдіть, який найбільш підходить для вас.
 • Не занурюйтесь, якщо у вас застуда чи нежить – це викликає набряк євстахієвих труб, що робить вирівнювання тиску у внутрішньому вусі неможливим.
 • Деякі продукти потрібно уникати під час дайвінг подорожей: молочні продукти, тютюн і алкоголь збільшують виділення слизу.

Дотримуючись цих простих порад вирівнювання тиску у вухах не буде для вас проблемою і ви зможете уникнути баротравми вух

ear

Ця інформація не для самостійного навчання дайвінгу, а лише для ознайомлення. Якщо ви бажаєте навчитися безпечно пірнати ми чекаємо вас курсах дайвінгу у школі підводного плавання «СКУБА ЛЕВ» де теми, пов’язані з безпекою дайвінгу, будуть розкриті набагато ширше на практичних і теоретичних заняттях.
Навіть, якщо хочете лише спробувати разок пірнути з аквалангом також приходьте.

Тел/viber +38 067 996 95 79 – Ігор – інструктор CMAS **(дві зірки)