Logo

Спортивний дайвінг

Спортивний дайвінг

Думки про створення спортивної дисципліни, що надавала би можливість дайверам безпечно змагатися у своїй майстерності, визрівали давно. Почалося все у 2004 році, коли Федерація підводного плавання Іспанії подала на розгляд в CMAS пропозицію змагань, які складалися з елементів дайвінгу та плавання в ластах. Спортивний дайвінг, як нова дисципліна була з натхненням сприйнята національними федераціями багатьох країн. З часом були запропоновані ще декілька проектів змагань, які базуються на навичках рекреаційного дайвінгу. І в 2008 році відбулася важлива подія – спортивний дайвінг був офіційно визнаний дисципліною підводного спорту.

Офіційно CMAS були визнані 5 дисциплін:
• комбіноване плавання
• полоса перешкод
• підйом вантажа
• нічний дайвінг
• брифінг

Опис дисциплін:

Комбіноване плавання. Завдання спортсмена – пройти дистанцію 300 метрів як найшвидше, частину шляху треба пройти під водою з використанням аквалангу, частину – по поверхні, використовуючи дихальну трубку.

Полоса перешкод. Завдання спортсмена – пройти дистанцію 100метрів як найшвидше, виконуючи вправи, що являють собою демонстрацію базових навичок дайвера, і долаючи спеціальні перешкоди. Оцінюється час проходження та чистота виконання вправ і подолання перешкод.

Дайвінг, на відміну від багатьох інших видів спорту, не має жорстких вікових обмежень, почати тренуватися можна в будь якому віці і при цьому досягти непоганих результатів. Змагання дають можливість розвивати та удосконалювати свої навички дайвера, підтримувати відмінну фізичну форму, реалізувати свій спортивний азарт.

Відвідуючи дитячий клуб, діти відточують свої навички, придбають нові знання і отримують море задоволення. Це підводна пригода, де діти розвивають своє мислення, навички плавання і підводного плавання, взнають багато нового і цікавого, вчаться бути відповідальними та зібраними.

Спортивний дайвінг – це направлення підводного спорту, яке перебуває в процесі становлення і розвитку. Дуже ймовірно, що у найближчий час список дисциплін може доповнитись новими.

Alt